آقای مهربان: ساخته دکتر سید علیرضا گلپایگانی

دو هفته پیش در فرهنگسرای خاوران در همایشی که برای بررسی موضوع انیمیشن و کودک و نوجوان برگزار شده بود با کار دکتر سید علیرضا گلپایگانی آشنا شدم. ارائه کارگاه آن روز که درباره وضعیت انیمیشن کشور بود بر عهده ایشان بود. آقای دکتر در آن جلسه کارونی را که خودشان برای شرکت صبا ساخته بودند پخش کردند. کارتونی درباره امام رضا (ع) به نام آقای مهربان. انمیشنی که با استفاده از کاراکتر حیوانات داستان ضامن آهو امام رضا (ع) را روایت کرده بود. ساخت کار طوری بود که در اغلب صحنه ها شبیه کارهای دوبعدی دیزنی بود البته با کیفیتی نسبتا مشابه.

آن طور که دکتر گلپایگانی می گفت این کار در جشنواره فیلم کودک علاوه بر اینکه تماشاگران را کاملا جذب کرده بود حتی باعث جلب همدردی کودکان شده بود و آنها را به گریه هم  انداخته بود. از طرفی دیگر در جشنواره رشد هم این کار چشم یکی از داوران جشنواره که از مکزیک بود را گرفته بوده و او درخواست خرید این کار را داشته است. وقتی از او می پرسند که آیا متوجه شدید که این کار در مورد یکی از شخصیتهای دینی ما است و ممکن است با فرهنگ شما سازگار نباشد؟ که وی در جواب گفته بود: همه آدمهای خوب در دنیا شبیه هم هستند. این نکته مرا به یاد بحثهایی انداخت که درباره خیر و شر می خواندم. در مورد خیر می گویند که خیر واحد است و شر کثیر یعنی شر تنوع دارد ولی خیر همیشه یک نوع است.

/ 4 نظر / 11 بازدید
ریحانه

سلام خدمت همه ی دوستای خیلی خیلی خوبم.خواستم ازتون خداحافظی کنم و حلالیت بطلبم انشالله سال تحویل در خونه ی خدا به یادتونم سال نوتون هم پیشاپیش مبارک هرجا که بودین یاد ما هم باشین در پناه حق- بابهترین آرزوها برای شما [گل]

سعید باقری

http://saeidbagheri110.blogfa.com/

ریحانه

شب آرزوهاست ... قاصدکی به دست باد دادم و عهد بسته ام تا رسیدنش به مقصد برایتان دعا بخوانم نگاهتان به آسمان باشد چرا که من بهترین آرزوها را برایتان به قاصدک سپردم تا به خدا برساند[گل][گل][گل]شب آرزوها مبارک...

زندگی از آ...تا...ی

دنبال یک سایت کامل می گردید که توش آشپزی و شیرینی پزی ایرانی و خارجی رو یاد بگیرید؟ دنبال جدید ترین نکات خانه داری هستید؟ دنبال نقشه های قلاب بافی هستید؟ دنبال داستان های قشنگ و ضرب المثل های آموزنده می گردید؟ از تماشای تصاویر جالب و خطای دید و کاریکاتور لذت می برید؟ می خواید مادر خوبی باشید و نکات تربیتی رو یاد بگیرید؟ کاری نداره وبسایت زندگی از آ...تا...ی رو لینک کنید تا هر زوز از مطالب جالب و مفیدش لذت ببرید.