صرفا جهت اطلاع دلاوری

صرفا جهت اطلاع دلاوری

در یک بخش از صرفا جهت اطلاع پنج شنبه دوم تیر ماه 90 گوشه ای از مراسم افتتاح یک مدرسه دوکلاسه در لرستان را که توسط خبرنگار واحد مرکزی خبر ارسال شده بود را پخش شد و آقای دلاوری با تمسخر به همکارش شهرستانی اش گفت که مگر چه اتفاق خاصی افتاده انگار به قول معروف یک اتفاق برای اولین بار در خاورمیانه به وقوع پیوسته است.  حال خبرنگار لرستانی حداقل برای من قابل درک است. به شهروند لرستانی چه ارتباطی دارد که بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب خاورمیانه در تهران افتتاح شده است. درست است که خبر به علت ارزش شهرت و حضور و سخنرانی رییس جمهور رتبه اول را در اخبار پنج شنبه پیدا کرد اما اگر تنظیم اهمیت خبر بر اساس ارزش خبری شهرت نبود اساسا نباید برای غیر تهرانی ها با توجه به ارزش مجاورت اهمیتی  می داشت.

از کجا می دانید برای خبرنگار واحد مرکزی خبر این مهمترین اتفاق نبوده است حتی مهمتر از خبر افتتاح بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب خاورمیانه. شاید دانش آموزان آن مدرسه مانند در کپر درس می خوانده اند و خبرنگار شاهد اذیت شدن دانش آموزان در آن مدرسه بوده است و بزرگترین آرزویش با آن افتتاح براورده شده است.

پس لطفا خبرها و خبرنگاران شهرستان را تحقیر نکنید.  

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
بهنام

بسیار به نکته به جایی اشاره کردی بحث عدالت رسانه ای از آن دسته مباحثی است که رسانه ملی به شدت در مورد آن ضعف دارد

مجتبی

سلام نکته جالبی بود ولی به نظر من با این جور دید به این مطلب کمک می کنیم (نا خود آگاه )که برنامه ای مثل صرفا جهت اطلاع یه برنامه کامل و بی نقصه و میتونه به قول تو یه خبرنگار شهرستانی رو زیر سوال ببره،ولی کی گفته اینطوره؟ در حالی که به نظر من این هم برنامه ای است مثل سایر برنامه ها که این روزا دچار تکراری شدن شده. کلا با این که یه برنامه سند بشه و بهش استناد کنند مخالفم. [گل]