مصاحبه

1-      چقدر با روش های تحقیق آشنا بودید؟ کلاس چقدر بر آن تاثیر داشته است؟

2-      چقدر با روش تحقیق کیفی آشنا بودید؟ کلاس چقدر بر آن تاثیر داشته است؟

3-      فضای کلاس را چطور دیدید؟ آیا دوستانه بود؟

4-      آیا بحث درباره موضوعات درس که در کلاس انجام می شد را ممناسب و مفید می دانید؟ از چه لحاظ؟

مورد اول :

1-      تا حدی، زیرا در دوره کارشناسی چند واحد درسی روش تحقیق گذرانده بودم. این کلاس برای من مفید بود زیرا با یک سری مسائل جدید آشنا شدم. کلاس بیتر جنبه عملی و کاربردی داشت.

2-      با آن زیاد آشنایی ندارم و معتقدم که استفاده از این روش در علوم اجتماعی رو به گسترش است و در نتیجه یادگیری آن برای دانشجویان این رشته ها مفید است.

3-      فضای کلاس دوستانه بود و جوی که استاد ایجاد کرده بود باعث شد که همه بچه ها در کلاس احساس مفید بودن داشته باشند.

4-      به نظر من مفید بود. تنها ایرادی این است که موضوعات خط سیر منظم نداشت و برخی مسائل به صورت کاملا اتفاقی مورد بحث قرار می گرفت.

مورد دوم :

1-      من روش تحقیق را دوست نداشتم و حتی کارهای دوره کارشناسی را سرسری انجام دادم، همین مساله که الان به موضوع روش تحقیق علاقه مند شده ام نشان می دهد که این کلاس بر من خیلی تاثیر داشته است.

2-      فقط با مصاحبه آشنا بودم. برخی از اصول مصاحبه کیفی مانند اخلاقی بودن را که نمی دانستم یاد گرفته ام یا قبلا برایم مفید نبود و الان مهم است.

3-      یک ربع اول خیلی استرس دارد چون استاد خیلی سفت و سخت درباره تکالیف می پرسد و بعد از آن فضای کلاس روان و آرام می شود.

4-      بحث های کلاس اگر مفید نباشد هم با حضور استاد کاملا مفید بود. مباحث روش تحقیق به صورت منظم ارائه نشده است، اما کتاب لیندلف به کلاس قالب داد.

/ 4 نظر / 5 بازدید
هادي سرچاهي

سلام حسن آقا دانشجوي ساعي هستي و تكاليف را سريع انجام ميدي.اما اين مصاحبه كه گذاشتي زيادي خلاصه است و عنوان مصاحبه را ذكر نكردي و كلا ايراداتي داره كه بعضي هاشو استاد سر كلاس توضيح دادند.

مجید معصومی

سلا|م همکلاسی.ممنون که مطالب من پ رو پوشش خبری دادی

بهنام

سلام پسر خوب و دوست داشتنی