شوق پرواز شهید بابایی

این روزها سر کلاس صحبت از لایف استایل زیاد می شود. این سریال شیوه زندگی شهید بابایی را به نمایش می گذارد. زندگی ای که می تواند برای مردم امروز کشور الگو باشد.  تک تک جزیئیات این زندگی قابل الگوگیری است.

سایت مشرق در مطلبی به شیوه ارائه زندگی شهید بابایی و پرداختن به دیدگاه همسر آن شهید برای روایت زندگی وی انتقاد کرده بود و بحث این بود که ایشان در زمینه نظامی فرماندهی با مهارت و قابل بودند و روایت همسرشان نمی تواند جامع شخصیت ایشان باشد. با اینکه برخی از جزییات متن مذکور مبنی بر عدم پرداختن به برخی بخش های زندگی شهید بابایی با دقت بیشتر درست بود اما ...

روایت این زندگی به صورت ملودرام عشقانه چیزی است که مردم ما و جوانان امروز به آن احتیاج دارند. آنها به یک الگو برای زندگی عاشقانه نیاز دارند و چه چیزی بهتر از سرمشق زندگی این شهید بزرگوار.  قسمتی دیگر از مهم بودن زندگی شخصی شهید بابایی این است که دنیا فرمانده نظامی موفق کم به خود ندیده است اما فرمانده هانی مانند بابایی، همت، چمران، باکری و خرازی و دیگران شیوه زندگی آنها در میان مردم است. آنها که شیران روز و زاهدان شب بودند و در مردمداری سرآمد و الگو.

امروز که در شرایط جنگی نیستیم، زندگی در صلح جریان دارد و در این شرایط حداقل زندگی شهری این شهدا می تواند الگو قرار بگیرد.

/ 1 نظر / 10 بازدید
mahsa

سلام.وب قشنگی داری.خوشحال میشم به وب منم سربزنی و نظر یزاری