ایرانیها پیشرفت کنید اما نه در علم بلکه در آنچه که ما هنر می خوانیمش.

شبکه های من و تو و بی بی سی علاقه زیادی به پیشرفت موسیقی در ایران دارند و تمام خبرهای مربوط به موسیقی داخل کشور را پوشش می دهند و تلاش دارند که خم به ابروی موسیقیدانها و خواننده های ایرانی نیفتد و کلا دوست دارند که ما در موسیقی پیشرفت کنیم.

اما نمی دانم چرا هیچ وقت درباره اختراعات و پیشرفتهای علمی ایرانیهای داخل کشور بحث نمی کنند و خبر نمی دهند. شاید به نظر آنها اختراعات مهم نیست. البته که هست. اختراعات ایرانیهای داخل کشور مهم است وقتی این شبکه ها بتوانند از آنها خبر بدی بدهند. مثلا چند روز پیش بی بی سی مستندی پخش کرد که در آن به مقایسه پیشرفت علمی غرب با عقب ماندگی دنیای اسلام در زمینه علمی پرداخته بود و در نهایت به اینجا رسید که رژیم صهیونیستی به عنوان نماینده غرب در پیشرفت علمی است و به طور مثال دو هزار و هشتصد مخترع آن رژیم حدود 9 هزار اختراع را در یک سال ثبت کرده اند در حالی که ایرانی ها در همان سال فقط پنجاه اختراع را ثبت کرده اند.

بعد از دو سال دیدن بی بی سی و دنبال کردن مستندهای من و تو این اولین بار بود که گزاره ای در مورد پیشرفت های علمی ایرانی های داخل کشور می شنیدم که آن هم با دیدی منفی مطرح شد.

حالا هی بریم خواننده و بازیگر تربیت کنیم تا دل دشمنانمان شاد بشه.

/ 1 نظر / 19 بازدید
نیوشا

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم وبلاگ جالبی دارید موفق باشید