تبلیغات توسط کودکان

امروز رفتم یک برگ پرینت بگیرم. مغازه دار پشت رایانه شدیدا مشغول کار بود و یک خانم همراه با پسر بچه ای در کنارش داشتند به او می گفتند که کار را چگون انجام دهد. کمی که ایستادم کار آنها تمام شد و نوبت به من رسید که پرینت بگیرم. اما نکته مهم کار آنها و پرینتی بود که می گرفتند. از قرار معلوم آقا پسر مورد نظر کاندیدای شورای مدرسه شده بود و حالا با بزرگترش آمده بود تا برای تبلیغات در انتخابات شورای مدرسه آگهی چاپ کند. پرینت رنگی با عکس درشت نوجوان مذکور (که بیش از 12 سال نداشت) با یک کت و شلوار سفید-نقره ای با کراوات قرمز رنگ که در زیر عکس متنی با این مضمون نوشته شده بود : " بیایید با ایجاد نظم و آرامش مدرسه ای خوب داشته باشیم."  بعد از این نوشته نیز اسم دانش آموز با خط نستعلیق نوشته شده بود.

راستی حالا که کودکان با شرکت در انتخابات شورای مدرسه دموکراسی را می آموزند این دموکراسی را در کنار چه ارزش هایی یاد می گیرند؟ اگر نوشته های آگهی مذکور فارسی نبود و به زبان مثلا انگلیسی نوشته می شد آن را می شد در کشوری انگلیسی زبان استفاده کرد.

/ 3 نظر / 12 بازدید
همخونه دات کام

------------------------------ پورتال همخونه دات کام افتتاح شد ------------------------------ همخونه دات کام اولین و تنها وب سایت جستجوی خانه دانشجویی در ایران لطفا برای حمایت از همخونه دات کام به ما لینک دهید.

حمیدرضا

سلام حسن جان! شما لینک شدی اگه صلاح دونستی منم لینک کن!

حمیدرضا

ممنون! اما من به نظر شما شدیدا انتقاد دارم. آموزش دموکراسی در این سن میتواند شعور اجتماعی انسان ها را بالا ببرد و به آنها بیاموزد که آنها هستند که این کشور را اداره میکنند. نکته ای که جناب هرمزی زاده در کلاس درس عنوان کرد همین بود. ایشان گفتند: مگر رئیس جمهور چه کسی بوده است. یک دانشجو مثل شما که استاد شده و بعد استاندار و بعد شهردار و رئیس جمهور. باید بدانیم که این کشور مال ماست و هیچ کس غیر از خود ما به آبادانی اش نمی اندیشد.