تلاش‌های فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران برای توسعه این ورزش و پیگیری و آموزش شدید آن در سنین پایه و بعد از آن حضور تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان و رده‌های سنی مختلف والیبال ایران در مسابقات جهانی این روزها به ثمر نشسته است و تیم ملی والیبال بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران در لیگ جهانی والیبال در حال مسابقه دادن است.

در زمان‌هایی که مسابقات والیبال رده‌های سنی غیر از بزرگسال برگزار می‌شد صدا و سیما با لطف و عنایت خود مسابقات را پوشش داد و باعث شد اعضای آن تیم‌ها به بزرگسالی نرسیده ستاره شوند و ستاره‌های امروز والیبال ایران را تشکیل دهند.

در مقابل تلاش‌های والیبالیست‌های ایرانی هم به ثمر نشست و در لیگ جهانی مسابقه می‌دهند و این مسابقات محتوا و تصویری برای صدا و سیما فراهم کرد که هزاران نفر علاقه مند به والیبال و یا ورزش ملی را پای تلویزیون می‌نشاند.

آخرین خدمت متقابل هم تجهیز ورزشگاه دوازده‌هزار نفری آزادی به دوربین‌ها جدید و پیشرفته است که باعث بهتر برگزار شدن مسابقه هم می‌شود.

حالا رابطه ورزش والیبال با صدا و سیما را با رابطه فوتبال با صدا وسیما مقایسه کنید و ببینید که فدراسیون فوتبال چقدر به رده‌های سنی اهمیت می‌دهد و تلاش می‌کند که آنها هم مثل والیبالی‌ها ستاره شوند.